Jaki opiekacz wybrać? Na te kwestie zwracaj szczególną uwagę!

Jaki opiekacz wybrać?

Opiekacz to niezwykle popularne urządzenie, dzięki któremu można przyrządzić przepyszne, ciepłe i chrupiące kanapki. Są one proste w przygotowaniu i właśnie za to tak wiele osób lubi te urządzenia. Opiekacz sprawdza się doskonale nie tylko w domu, ale również w pracy. Jakie z dostępnych na rynku urządzeń wybrać? Oto najważniejsze kwestie, które warto brać pod uwagę przed podjęciem decyzji.

 

Opiekacz do kanapek – dlaczego warto się w niego zaopatrzyć? 

Opiekacz do kanapek to świetny sposób na urozmaicenie zwyczajnych, nudnych śniadań. Zamiast klasycznych kanapek możemy postawić na podgrzanie pieczywa w opiekaczu, a smak i zapach będą zaskakujące. Wystarczy, że umieścimy w urządzeniu kanapki, zamkniemy je, a już po około 2 minutach będziemy mogli oddać się konsumpcji.

Za pomocą opiekacza możemy przygotowywać ciepłe kanapki z dowolnie wybranego rodzaju pieczywa. Bez względu na to, czy postawimy na chleb czy bułki, każde pieczywo w mig stanie się chrupiące. Wykorzystując opiekacz do kanapek, przygotujemy na przykład przepyszne zapiekanki pełne rozpływającego się w ustach sera.

Aby było to możliwe, powinniśmy przede wszystkim bardzo dokładnie zastanowić się nad zakupem konkretnego urządzenia. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w chwili obecnej producenci nieustannie wypuszczają na rynek kolejne linie urządzeń, dlatego szybkie znalezienie opiekacza, który w pełni będzie odpowiadał naszym preferencjom, może wcale nie być takie proste.

Na które parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę? 

Na jaki opiekacz do kanapek warto się zdecydować? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba przede wszystkim dokładnie sprawdzić specyfikację poszczególnych urządzeń. Oto, na które parametry należy zwrócić uwagę:

  • Moc urządzenia. Moc decyduje o tym, w jakim czasie będziemy mogli przygotować swoje kanapki. Im moc jest większa, tym czas oczekiwania będzie krótszy. Najtańsze modele oferują moc w wysokości 650w, jednak są na rynku również takie o mocy 2000w. Modele o największej mocy często są opiekaczami wielofunkcyjnymi, gdzie użytkownik ma do swojej dyspozycji dodatkowe wkłady, np. gofrownicę bądź grill.
  • Regulacja temperatury. Jest to udogodnienie, które jest dostępne w bardziej zaawansowanych urządzeniach, jednak dzięki różnym możliwościom grzania mamy możliwość przygotowania potraw w taki sposób, by ich stopień upieczenia w jak największym stopniu odpowiadał naszym potrzebom.
  • Lampki sygnalizujące. Zazwyczaj są to lampki czerwone i zielone. Zielona lampka jest informacją, że można już wyjąć z opiekacza przygotowane kanapki. Taka opcja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodatkowych wskazówek.
  • Jakość wykonania. O komforcie korzystania z urządzenia w dużym stopniu decyduje także jakość wykonania. Dobrze, gdy opiekacz posiada wbudowaną rączkę i stabilne nóżki. Dzięki temu przygotowywanie kanapek będzie jeszcze prostsze i bezpieczniejsze.

Ile kosztuje opiekacz?

Ceny opiekaczy do kanapek są mocno zróżnicowane. Za modele wysokiej jakości od renomowanych producentów trzeba zapłacić odpowiednio więcej, podobnie jest w przypadku opiekaczy typu „3w1”. Należy jednak pamiętać o tym, że najtańsze modele najprawdopodobniej nie posłużą nam zbyt długo.

Opiekacz 3w1

Wiele osób decyduje się na zakup opiekacza 3w1 – w takim przypadku mamy do swojej dyspozycji trzy wymienne wkłady – wkład do kanapek, grill oraz gofrownicę. Jest to wyjątkowo funkcjonalne urządzenie, które pozwoli nam na przyrządzanie nie tylko zwykłych tostów, ale również na grillowanie mięs czy warzyw a także przygotowywanie gofrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *