Najlepszy komplet garnków na indukcję

Masz kuchenkę indukcyjną? Musisz wiedzieć, że nie każdy model garnka będzie z nią współpracował. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na materiał, z jakiego wykonane są elementy zestawu, jak również oznaczenie producenta. Ikona w kształcie pętelek powinna znajdować się na opakowaniu i na spodzie garnka, symbolizując cewkę indukcyjną.

Jakie garnki na indukcję?

Kuchenki indukcyjne opierają się na generowaniu pola elektromagnetycznego, które wytwarza ciepło w garnkach wykonanych z odpowiednich materiałów.

W przeciwieństwie do tradycyjnych kuchenek, kuchenki indukcyjne nie posiadają grzałek, które nagrzewają powietrze, a następnie przekazują ciepło na naczynia. Zamiast tego, kuchenki indukcyjne bezpośrednio wprowadzają ciepło do garnków za pomocą wspomnianego pola elektromagnetycznego. Istotne jest zatem wybranie garnków z takich materiałów, które będą reagowały na tę technologię i będą z nią kompatybilne – także pod względem rozmiaru.

Najlepsze materiały garnków na indukcję

Oczywiście solidna stal nierdzewna jest materiałem, z którego powstaje większość garnków przeznaczonych do gotowania indukcyjnego. Jednak dzisiaj, wraz z rozwojem technologii i pomysłów producentów naczyń, udaje się także zaprojektować inne naczynia odpowiednie na ten typ kuchenek, tj. garnki żeliwne, aluminiowe, a nawet emaliowane.

Dobrym wyborem są grubsze garnki, które lepiej sprawdzają się na kuchenkach indukcyjnych niż pozostałe. Jednak ważne, aby pasował do kuchenki pod względem rozmiaru – zbyt duży garnek na małym polu elektromagnetycznym nie zapewni udanego gotowania. Również odwrotnie – za mały garnek na dużym polu może go w ogóle nie aktywować i nie wygenerować ciepła.

Nasz wybór – konkretne zestawy dobre na indukcję

Czas na nasze rekomendacje – jeżeli interesuje Cię konkretny zestaw garnków na indukcję, oto kilka naszych propozycji:

  • komplet garnków ZWIEGER Klassiker 11-elementowy – elegancki zestaw do codziennego użytku wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. W jego skład wchodzą 4 garnki i rondelek wraz z dopasowanymi pokrywami oraz wkład do gotowania na parze. Odpowiednie na wszystkie rodzaje kuchenek, w tym indukcję,
  • zestaw garnków GERLACH Brava 8-elementowy – klasyczny zestaw garnków z pokrywkami, gdzie każdy element jest wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, bezpiecznej i neutralnej w kontakcie z żywnością. Nadają się do gotowania na indukcji,
  • komplet garnków emaliowanych OLTIS czarny 8-częściowy – coś dla miłośników tradycyjnego designu w kuchni. Te garnki świetnie prezentują się na kuchence indukcyjnej, a są wykonane ze stali węglowej. Piękny czarny kolor dobrze wygląda w połączeniu ze srebrnymi pokrywkami.

Wybór dobrego zestawu garnków pozwoli Ci latami korzystać z nich i gotować na kuchence indukcyjnej swoje ulubione potrawy. Warto zainwestować w perfekcyjną jakość i zaufać markom cenionym na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *